Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS "Sasanka" wita

Leczenie łuszczycy

LECZENIE ŁUSZCZYCY

 

Łuszczyca jest przewlekłą chorobą autoimmunologiczną. Dostępność wielu różnych sposobów leczenia może znacznie zredukować lub praktycznie wyeliminować jej objawy.

Polecamy kąpiele w soli magnezowo – siarczkowej oraz terapię promieniami UVB

Fototerapia z użyciem lampy „Dermalight 1000 UV” stosowana jest w leczeniu łuszczycy, bielactwa oraz łuszczycowego zapalenia stawów. Polega na eksponowaniu skóry na promienie UVB. Nowoczesne wąskie pasmo 311 nm umożliwia terapię bez stosowania leków doustnych (psolarenów). Terapia przynosi efekty po odbyciu serii zabiegów (min. 2 -3 zabiegi w tygodniu).

Ze względu na działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwgrzybicze kąpiel magnezowo – siarczkowa jest szeroko stosowana w lecznictwie dermatologicznym. W przypadku łuszczycowego zapalenia stawów (ŁZS) wpływa korzystnie na redukcję bólu, zmniejsza stan zapalny stawów oraz wpływa na kondycję skóry poprzez rozmiękczanie naskórka i rozluźnienie połączeń międzykomórkowych.      

Kąpiel siarczkowo – magnezowa z połączeniu z fototerapią daje dobre i długotrwałe efekty w leczeniu łuszczycy.

PAKIET

ZABIEG

CZAS TRWANIA

CENA

Kąpiel siarczkowo – magnezowa

10 zabiegów

350 zł*

Naświetlanie lampą UVB 311 nm

10 naświetlań

300 zł*

RAZEM

PAKIET

450 zł

 

* cena nie zawiera kosztów wizyty u specjalisty dermatologa. W Centrum nie ma możliwości umówienia się na konsultację z dermatologiem. Wzór zlecenia na naświetlania lampą UVB 311 nm dla lekarza dermatologa można pobrać TUTAJ

więcej informacji: Kierownik Bazy Zabiegowej: 91-38-25-803

certyfikaty
bip